Роль сім’ї у формуванні інтересу дітей до читання

Значну роль  у формуванні любові до читання відіграє сім’я. Упевненість у своїх силах і можливостях зароджується в дружній теплій атмосфері родини. Якщо старше покоління шанує книгу, то так до неї ставитиметься й дитина. Не тільки в школі, а і вдома діти вчаться читати й любити книжки. Мабуть, немає батьків, які б не хотіли навчити своїх дітей швидко й виразно читати, викликати інтерес до читання. Методичний супровід батьків щодо поглиблення інтересу дітей до читання – в постійному полі зору вчителя.
Батькам пропонується читати вголос своїм дітям. Читати їм те, що їх радує. Говорити на різні голоси, зацікавлювати їх і не припиняти читати тільки тому, що вони самі навчилися це робити. Необхідно робити читання вголос моментом єднання, часом, коли ніхто не відволікається на сторонні справи.
На батьківських зборах батьки знайомляться з порадами «Як навчити дитину любити читати», «Як досягти оптимальної швидкості читання молодших школярів», «Як привчити дитину до читання» (додаток 8, 9, 10).
          Для поглиблення обізнаності батьків з проблем дитячого читання у класі організовано батьківський лекторій. На загальне обговорення виносяться питання психології, методики дитячого читання, а також значення книги в розвитку інтелектуальних умінь дитини (додаток 11).
Запорукою успіху в справі розвитку читання учнів є постійний пошук нових ефективних форм і методів роботи з батьками. Для батьків випущено та презентовано бюлетень «Цитати видатних людей про значення книги для людини» - своєрідний мотиватор  з розвитку читацької активності дітей (додаток 12).

У класі запроваджено буккроссинг (хобі і суспільний рух, пов'язаний з вільним переміщенням книг в суспільних місцях). Головна ідея – «відпустити» книжку в мандрівку до інших читачів. Учні приносять у клас та залишають на поличці свої улюблені прочитані книги, щоб інші могли їх почитати. До буккросингу залучилися і батьки. Таким чином у класі діє «жива» бібліотека для дітей та їх батьків.


Комментариев нет:

Отправить комментарий